[2 CON] Triac SCR BTA24-600B TO-220 25A 600V (BTA24-600 BTA24)
Thiết Bị Âm Thanh > Khác || [2 CON] Triac SCR BTA24-600B TO-220 25A 600V (BTA24-600 BTA24)
  • Hỗ trợ xuất hóa đơn đỏ
Giới thiệu [2 CON] Triac SCR BTA24-600B TO-220 25A 600V (BTA24-600 BTA24)
TRIAC BTA24-600B TO-220 25A 600V
Thông số kỹ thuật:
Manufacturer: STMicroelectronics
Product Category: Triacs
RoHS: Details
Non Repetitive On-State Current:260 A
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM: 600 V
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM: 5 uA
On-State Voltage: 1.55 V
Holding Current (Ih Max): 75 mA
Gate Trigger Voltage (Vgt): 1.3 V
Gate Trigger Current (Igt): 50 mA
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Mounting Style: Through Hole
Package / Case: TO-220AB
Breakover Current IBO Max: 260 A
Minimum Operating Temperature: - 40 C
Packaging: Tube
Series: BTA24
Hình ảnh sản phẩm