[2 CON] Triac SCR BT151-500R TO-220 12A 500V (BT151-500 BT151)
Thiết Bị Âm Thanh > Khác || [2 CON] Triac SCR BT151-500R TO-220 12A 500V (BT151-500 BT151)
  • Hỗ trợ xuất hóa đơn đỏ
Giới thiệu [2 CON] Triac SCR BT151-500R TO-220 12A 500V (BT151-500 BT151)
BT151 500R TO220 12A 500V
Mô tả:
Thông số kỹ thuật:
Datasheets BT151 Series L,R
Product Photos TO-220AB-3 SOT78
Standard Package ?
Category
Family SCRs - Single
Series -
Packaging ?
Voltage - Off State 500V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 15mA
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.75V
Current - On State (It (AV)) (Max) 7.5A
Current - On State (It (RMS)) (Max) 12A
Current - Hold (Ih) (Max) 20mA
Current - Off State (Max) 500µA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 120A, 132A
SCR Type Standard Recovery
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-220-3
Supplier Device Package TO-220AB
Catalog Page
Other Names BT151-500R
Hình ảnh sản phẩm