[2 CON] Triac SCR BT136-600E TO-220 4A 600V (BT136-600 BT136)
Thiết Bị Âm Thanh > Khác || [2 CON] Triac SCR BT136-600E TO-220 4A 600V (BT136-600 BT136)
  • Hỗ trợ xuất hóa đơn đỏ
Giới thiệu [2 CON] Triac SCR BT136-600E TO-220 4A 600V (BT136-600 BT136)
BT136-600E TO220 4A 600V
Định nghĩa TRIAC:
Thông số kỹ thuật:
Datasheets BT136 Series E
Product Photos TO-220AB-3 SOT78
Standard Package ?
Category
Family Triacs
Series -
Packaging ?
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Voltage - Off State 600V
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 25A, 27A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10mA
Current - Hold (Ih) (Max) 15mA
Configuration Single
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-220-3
Supplier Device Package TO-220AB
Other Names BT136-600E
BT136-600E,127-ND
BT136-600E-ND
Hình ảnh sản phẩm